Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej

  Wydawnictwo: Arti
  Kod katalogowy: 406403
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 30,00 zł
  9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej można polecić wszystkim, którzy chcą - odkrywając czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów - dalej poznawać ten wspaniały okres naszej historii. Jest lekturą przesyconą ironicznym i dość luźnym jak na publikację historyczną stylem. Właśnie styl sprawia, że książka wprowadza czytelnika w klimat bezpośredniego obcowania z odległymi czasami. Jednym słowem same plusy. Wydaje się, że tyle powiedziano już o biegu naszych dziejów po śmierci Zygmunta Augusta, a tu proszę, można dopisać coś jeszcze, w ciekawy sposób dodając powiewu świeżości mocno już wyeksploatowanej historii. Zawarte w książce uwagi mają duże znaczenie dla osób pragnących pogłębić wiedzę na ten temat...

  mgr Urszula Krajewska

  Kolejna, trzecia już po Piastach i Jagiellonach w cyklu dziejów monarchii polskiej, publikacja Dariusza Wizora przybliża dzieje Rzeczypospolitej Obojga Narodów od końca XVI wieku po kres wieku XVIII. Autor charakteryzuje w niej sylwetki władców, przedstawia okoliczności elekcji, opisuje ich panowanie. Głównym przesłaniem książki jest odpowiedź na pytanie: w jakim stopniu wybrani metodą viritim monarchowie przyczynili się do kryzysu i upadku Rzeczpospolitej? Publikacja napisana barwnym, potoczystym językiem łączy formę eseju z bogatą ikonografią. Nie jest - co podkreśla autor - podręcznikiem ani kompendium wiedzy o czasach elekcyjnych. Dobór wątków tematycznych, sposób ich prezentacji - poważny w treści, ale lekki w formie - sprawia, że należy potraktować ją jako zachętę do samodzielnych poszukiwań. To fascynująca podróż dla wszystkich zainteresowanych historią polskiej monarchii czasów elekcyjnych.

  mgr Anna Kornacka

  Doba królów elekcyjnych to ciekawy, ale czy korzystny dla Rzeczypospolitej czas? Ten okres stał się kanwą kolejnych dociekań doktora Wizora, który dzieli się z nami swoimi przemyśleniami. Dobrze się stało, że Autor dołączył do grona tych, którzy piórem walczą o rzetelny, choć nie zawsze przecież chwalebny wizerunek elekcyjnych władców. Typ monarchii elekcyjnej ukształtował się po wygaśnięciu dynastii Jagiellonów i przetrwał ponad dwa stulecia, aż po kres Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Szlachta umocniła wówczas swoją pozycję, mogła wybierać króla, a nawet sama zabiegać o tron. Mocną stroną publikacji, obok wartkiego języka, jest mnogość ciekawych, dobrze opisanych zdjęć, które świetnie uzupełniają zasadniczą warstwę merytoryczną książki.

  Miłośniku historii ojczystej, koniecznie przeczytaj Drogi i bezdroża monarchii elekcyjnej. To książka specjalnie dla Ciebie.

  mgr Edward Mierzejewski

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7740-640-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron144
  Wymiary220 x 300 mm
  AutorDariusz Wizor
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu