Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Historia chrześcijaństwa, t. 1-6

  Wydawnictwo: Wektory
  Kod katalogowy: 562314
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Warren H. Carroll – wybitny amerykański historyk, założyciel i rektor Christendom College, profesor tej uczelni. Autor znakomitych książek historycznych pisanych z perspektywy chrześcijańskiej (m.in. Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej, Ostatnia krucjata, Gilotyna i krzyż). Monumentalna Historia chrześcijaństwa to jego najsłynniejsze dzieło, w którym głęboka wiedza historyczna i duże walory literackie składają się na pasjonującą lekturę, która wśród podobnych pracowań nie ma sobie równych!

  Tom pierwszy, Narodziny chrześcijaństwa: od stworzenia świata do czasów Konstantyna Wielkiego (sylwetki patriarchów i proroków, powstanie i upadek antycznych mocarstw, zmienne losy władców i wojowników, zwycięzców i przegranych), s. 591.

  Tom drugi, Budowanie chrześcijaństwa: od Konstantyna Wielkiego po pierwsze krucjaty (czas budowania chrześcijańskiego świata oraz towarzyszące mu trudności: spory teologiczne, herezje, upadek Rzymu, najazdy barbarzyńców ze wschodu i północy, ekspansja islamu), s. 625.

  Tom trzeci, Złota epoka chrześcijaństwa: dzieje chrześcijaństwa zachodniego w późnym średniowieczu (epoka potęgi papiestwa i Kościoła oraz czasy jego kryzysu), s. 782.

  Tom czwarty, Podział chrześcijaństwa: Kościół w czasie reformacji (zalew protestantyzmu, opisy bitew i intryg politycznych, a także kontrreformacja oraz ewangelizacja obu Ameryk i Azji), s. 860.

  Tom piąty, Rewolta przeciw chrześcijaństwu: Kościół w epoce oświecenia (likwidacja zakonu jezuitów, eksterminacja francuskich katolików podczas rewolucji, wzlot i upadek skonfliktowanego z Kościołem Napoleona Bonaparte), s. 495.

  Tom szósty, Kryzys chrześcijaństwa (ukazał się już po śmierci autora, zredagowany z jego notatek przez żonę Anne W. Carroll): panorama dziejów XIX i XX wieku (zbrodnie wrogich chrześcijaństwu ideologii: komunizmu i narodowego socjalizmu, przebieg i dokonania dwóch soborów watykańskich, sylwetki wielkich papieży XX wieku), s. 893.

  Gorąco polecamy!

  Specyfikacja
  Okładkatwarda
  Liczba stron591+625+782+860+495+893
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorWarren H. Carroll
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu