Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Spowiedź Nikosia zza grobu

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 814356
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 49,90 zł
  44,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby „Nikoś” nadal żył, zapewne byłby celebrytą i pozwalałby się fotografować na czerwonym dywanie.

  Karierę zaczynał na początku lat 70. XX wieku jako bramkarz w trójmiejskim nocnym klubie Lucynka. Szybko awansował do kultowego Maxima w Gdyni. Ambicje Skotarczaka sięgały jednak dalej: zorganizował grupę przestępczą, która na przemysłową skalę przemycała do Polski samochody kradzione w Niemczech i Austrii.

  W połowie lat 80. wyemigrował do Niemiec, skąd nadal kierował przemytniczym procederem. Za jazdę kradzionym audi w roku 1989 trafił za kratki słynnego berlińskiego Moabitu. Niemiecki model resocjalizacji nie był jednak stworzony dla niego - po kilku miesiącach, podczas pierwszego widzenia, „Nikoś” wymienił się ubraniami ze swoim bratem i bezczelnie uciekł z więzienia.

  Wkrótce do legendy przeszedł także jego nielegalny powrót do Polski przez Austrię, potem sprytne wymknięcie się z policyjnego kotła w Krakowie w 1992 roku oraz nie mniej brawurowa ucieczka z konwoju w Warszawie.

  Wchodził w szemrane i legalne biznesy, otwierał kluby, przyjaźnił się z aktorami, zagrał w filmie. Aż wreszcie 24 kwietnia 1998 roku w trójmiejskim klubie Las Vegas zamaskowany zabójca wystrzelił do niego z bliskiej odległości sześć pocisków. Gangstera nie uratowała nawet kamizelka kuloodporna.

  Tadeusz Batyr - przez całe życie związany z Trójmiastem, któremu przygląda się z wielu różnych perspektyw. Analizuje ważne dokumenty, dużo czyta i rozmawia z ludźmi. Pisze książki.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66814-35-6
  Okładkamiękka
  Liczba stron264
  Wymiary150 x 230 mm
  AutorTadeusz Batyr
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *